Czy pianka PUR nadaje się do izolacji obiektów przemysłowych?
Zapewnienie budynkom właściwej termoizolacji jest niezwykle ważne dla ich prawidłowej eksploatacji. Obecnie najczęściej wykorzystuje się natrysk pianką poliuretanową. Sposób ten stosowany jest przede wszystkim w przypadku obiektów przemysłowych, takich jak hale magazynowe czy produkcyjne, warsztaty i chłodnie. Pianka PUR zapewnia także bardzo dobrą hydroizolację wymienionych wyżej obiektów.
Zalety pianki poliuretanowej
Hale magazynowe, produkcyjne, chłodnie i warsztaty powinny być dobrze przystosowane do składowania różnorodnych towarów. Oznacza to, że należy zadbać o właściwą temperaturę ich przechowywania oraz zapobieganie zawilgoceniu i wpływowi niekorzystnych czynników. Wysoki poziom termoizolacji i hydroizolacji obiektów uzyskuje się dzięki natryskowi pianką poliuretanową. Czym wyróżnia się ten materiał i dlaczego jest tak chętnie wybierany przez ekipy budowlane?
Pianka PUR to przede wszystkim tworzywo o niskim współczynniku przenikania ciepła, dzięki czemu skutecznie chroni obiekty przemysłowe przed nadmiernym nagrzaniem lub wyziębieniem. Jej bezspoinowa struktura zapobiega tworzeniu się mostków termicznych wpływających na duże straty ciepła. Dzięki jej zastosowaniu przedsiębiorca może liczyć na znaczną oszczędność pieniędzy przeznaczonych na ogrzewanie budynku. Korzyści te są dostrzegalne zwłaszcza w przypadku obiektów wielkopowierzchniowych. Po utwardzeniu pianka pozwala także na zapobieganie przedostawaniu się wilgoci do wewnątrz, a tym samym chroni przechowywane w pomieszczeniach materiały przed zniszczeniem.
Gdzie stosuje się piankę PUR?
Pianka poliuretanowa jest wykorzystywana głównie do natrysku:
hal produkcyjnych,
hal magazynowych,
warsztatów,
chłodni,
chlewni,
obór,
kurników i wielu innych.
W budynkach przemysłowych stosuje się przede wszystkim piankę zamknięto-komorkową. Struktura ta pozwala na zapewnienie skutecznej izolacji termicznej obiektów. Właściwości tego typu pianki poliuretanowej pozwalają także na wykorzystanie w rolnictwie do ocieplania budynków przeznaczonych do chowu zwierząt.
Zastosowanie pianki jest kluczowe także podczas stawiania nowych obiektów. Pracownicy firmy Proximo-Izolacje zapewniają, że natrysk preparatem znacząco skraca czas realizacji inwestycji. Pianka poliuretanowa charakteryzuje się także bardzo dobrą przyczepnością do różnych materiałów konstrukcyjnych. Może być zatem z powodzeniem wykorzystywana do termoizolacji obiektów stalowych, drewnianych, betonowych czy z płyt OSB. Pokrywa się nią dachy i ściany zarówno nowo powstałych budynków, jak i tych modernizowanych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana