Jak działa separator mgły olejowej?
Separator mgły olejowej pozwala precyzyjnie usunąć drobinki oleju z powietrza w pomieszczeniu. Są emitowane na skutek różnych procesów zachodzących w trakcie obróbki metalu. Jest niezbędnym elementem wyposażenia wielu warsztatów i zakładów, w których wykonuje się obróbkę skrawaniem. Czym jest separator mgły olejowej?
Jak powstaje mgła olejowa?
Mgła powstaje w wyniku wielu różnych procesów produkcyjnych i składa się z drobinek wody oraz rozpuszczonego w niej oleju. Może także zawierać niebezpieczne drobinki metalu oraz zanieczyszczenia. Opary cieczy emitowane są do powietrza w wyniku szlifowania, frezowania, wiercenia i innych czynności dotyczących skrawania. Wdychanie mgły olejowej może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, dlatego niezbędne jest usuwanie zanieczyszczeń z pomieszczeń, gdzie przebywają ludzie i odbywa się obróbka skrawaniem. Dlatego separator mgły olejowej to tak popularne maszyny, które cieszą się dużym zainteresowaniem.
Separator mgły olejowej – na czym polega jego działanie?
Separatory oleju posiadają specjalne filtry kieszeniowe, HEPA lub oba rozwiązania jednocześnie. Mechanizm zasysa powietrze, które następnie przedostaje się przez wiele komór wewnętrznych. Między nimi znajdują się filtry, które wytrącają małe cząsteczki zanieczyszczeń i odprowadzają je do komory osadniczej. W wyniku tego procesu olej zostaje odseparowany z powietrza i gromadzi się w zbiorniku, który trzeba regularnie opróżniać.
Nowoczesne separatory są intuicyjne w obsłudze i gwarantują skuteczność działania. Należy jednak pamiętać o tym, aby co pewien czas wymieniać filtry. Takie urządzenia są wykorzystywane w warsztatach, które wykonują prace wymagające zastosowania cieczy chłodząco-smarujących. Separatory pozwalają także odfiltrować z powietrza zanieczyszczenia, które powstają w trakcie szlifowania, wiercenia czy toczenia. Takie rozwiązania oferuje m.in. mobilny serwis olejowy Ad Moto który dba o zadowolenie swoich Klientów.
Mgła olejowa – dlaczego jest niebezpieczna?
Mgła olejowa to duże niebezpieczeństwo dla zdrowia osób, które wykonują pracę w warsztatach i fabrykach, gdzie prowadzona jest obróbka metalu. Zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu mogą wywoływać podrażnienia oczu i skóry. Gdy natomiast dostaną się do układu oddechowego, powodują poważne kłopoty z płucami i oskrzelami. Drobne cząsteczki mogą również przenikać do krwiobiegu, co grozi zatruciem. Mgła olejowa to jednak nie tylko zagrożenie dla osób pracujących w warsztacie, ale również dla wielu maszyn.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana