Jak powstaje siatka ślimakowa?
Siatka ślimakowa to produkt, który stosowany jest przede wszystkim w rolnictwie. Sprawdza się do wykonywania osłon oraz przegród w hodowlach i gospodarstwach rolnych. Pozwala zbudować klatki i woliery dla drobiu oraz ptaków. Zabezpiecza także podwórka i działki przed gryzoniami. Zapewnia wytrzymałość i estetyczny wygląd, co jeszcze bardziej podnosi jej popularność. Jak powstaje siatka ślimakowa?
Siatka ślimakowa – na czym polega proces produkcji?
Produkcja siatki ślimakowej wymaga zastosowania specjalistycznych maszyn siatkarskich i drutu, jaki będzie wpływać na jej parametry. Zastosowanie wysokiej jakości technologii wpływa na wysoką trwałość i jakość siatki. W tym celu korzysta się z drutów ocynkowanych, nierdzewnych, odpornych na korozję. Na wytrzymałość gotowego produktu wpływa z kolei wielkość oczek i średnica drutu. Siatka nierdzewna ślimakowa to nic innego, jak typowa siatka pleciona, której oczka układają się w kształt rombów o wielkości 10 × 10 mm, 15 × 15 mm, 20 × 20 mm i 30 × 30 mm.
Siatka ślimakowa – jak montować?
Montaż siatki ślimakowej wymaga odpowiedniego przygotowania i naciągnięcia siatki wraz z zastosowaniem specjalnych słupków ogrodzeniowych podporowych. Elementy te wpływają na trwałość zabezpieczenia. Wyróżnia się kilka etapów montażu takiej siatki. Początkowo przygotowuje się podmurówkę, osadza i odpowiednio poziomuje słupki. Następnie montuje się elementy naciągowe za pomocą drutów i prętów. Ostatni etap to montaż siatki. Rozpoczynając od słupka początkowego, trzeba przekładać pręt przez oczka. Kolejno całość mocuje się do śrub. Należy pamiętać, aby siatkę rozwijać i montować do wszystkich słupków za pomocą cienkiego drutu. Solidne materiały oferuje m.in. producent siatek metalowych Rozamet, który dba o zadowolenie swoich Klientów.
Siatka ślimakowa – jakie ma zalety?
Siatka ślimakowa to przede wszystkim gwarancja odporności na rozciąganie i duża elastyczność. Specjalnie zastosowane i splecione ze sobą druty ze stali tworzą siatkę, która rozkłada równomiernie napięcia. W efekcie siatki rombowe wykazują dużą wytrzymałość. Zastosowany drut ocynkowany powoduje z kolei, że materiał jest odporny na działanie korozji i będzie sprawdzać się przez wiele lat. Precyzja wykonania sprawia, że siatki cieszą się rosnącą popularnością i uniwersalnym zastosowaniem w rolnictwie. Dlatego warto wybierać renomowanych producentów siatek, którzy dbają o zastosowane materiały przy produkcji. Pozwoli to uzyskać trwały materiał, który sprawdzi się na wiele lat bez skomplikowanej konserwacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana