Jak segregować opakowania cateringowe?
Opakowania cateringowe wykonywane są z różnych materiałów. Wśród nich wyróżnić można między innymi plastik, styropian czy tekturę. Każde z tych opakowań powinno trafić do innego pojemnika na odpady. Nic więc dziwnego, że wiele osób uznaje segregację opakowań cateringowych za problematyczną. W tym artykule rozwiejemy wszystkie wątpliwości i pokażemy, jak segregować opakowania cateringowe z łatwością.
Torby po cateringu
Catering jest dostarczany do klientów w torbach. Obecnie najczęściej są one wykonane z papieru. Papierowe torby można wykorzystać ponownie, na przykład na zakupy czy do przechowywania. Kiedy ulegną zniszczeniu, należy je zutylizować. W całości wykonane z papieru torby powinny trafić do pojemnika na papier. Jeszcze zanim je wyrzucimy, możemy wykorzystać je do segregowania odpadów w domu, wrzucając do nich wszystkie papierowe śmieci. Jeśli nasz catering został dostarczony w reklamówce, w takim przypadku należy wyrzucić ją do pojemnika na plastik.
Tacki cateringowe
Cateringi najczęściej pakowane są w różnego rodzaju tacki. Bardzo popularne są tacki zgrzewane, na których znajduje się folia. Taki rodzaj opakowania gwarantuje, że jedzenie dotrze do nas bez ryzyka rozlania czy wysypania. Materiałem wykorzystywanym do produkcji tacek do zgrzewu bardzo często jest plastik. Opakowania te należy więc po opróżnieniu wrzucić do pojemnika na odpady plastikowe. To samo tyczy się folii, którą zgrzewaną było opakowanie.
Na rynku coraz częściej pojawiają się jednak także alternatywy dla plastikowych tacek. Są to między innymi tacki do zgrzewu z tektury. Dzięki zastosowaniu biodegradowalnych materiałów, opakowania te można z powodzeniem wyrzucać do koszy przeznaczonych na odpady bio. Oczywiście i w tym przypadku plastikowa folia powinna wylądować w koszu na plastik. Ekologiczne opakowania cateringowe takie jak wyżej wspominane tacki z tektury, oferuje sklep CornetDesign.
Ostatni typ opakowań cateringowych, jaki jeszcze dość często się pojawia, to opakowania styropianowe. W przypadku ich segregacji pojawia się najwięcej wątpliwości. Styropian należy wyrzucać do odpadów zmieszanych. Nie nadaje się on w żaden sposób do recyklingu ani jako plastik, ani tym bardziej odpad biodegradowalny.
Sztućce z cateringu
Niektóre cateringi dodają do swoich potraw sztućce. Idąc z duchem czasu i ekologii, coraz częściej są to sztućce drewniane. Po wykorzystaniu należy je zutylizować jako odpady biodegradowalne. Jeśli z kolei w cateringu znalazły się sztućce plastikowe, powinny one trafić do kosza na plastik. Ewentualne wszelkie plastikowe folie również należy wyrzucić do odpadów plastikowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana