Jak sfinansować zakup autobusu?
Zakup autobusu wymaga rozważenia sposobu finansowania. Zwykle wybór ten obejmuje trzy podstawowe rozwiązania – opłacenie ze środków własnych, kredyt lub leasing. Spośród tych trzech metod najpopularniejszy jest leasing. Dla wielu przedsiębiorców to najbardziej opłacalna forma sfinansowania zakupu autobusu. Co więcej, jest dostępna także w przypadku pojazdów używanych. Dowiedz się więcej o korzyściach leasingu.
Zakup autobusu w leasingu – dlaczego warto?
Przedsiębiorcy zazwyczaj podejmują decyzję o sfinansowaniu zakupu autobusu z myślą o utrzymaniu płynności finansowej firmy. Nie bez znaczenia jest też kwestia czasu. Zdarza się, że uzyskanie kredytu trwa miesiącami. Czasem nie jest to w ogóle możliwe, bo np. firma działa zbyt krótko na rynku. Tymczasem finansowanie zakupu autobusu w formie leasingu pozwala na szybkie załatwienie formalności i rozpoczęcie użytkowania pojazdu. Kolejne korzyści wynikające z wyboru tej metody finansowania to:
opłatę początkową i późniejsze raty można wliczyć w koszty i odliczyć od podatku (leasing operacyjny);
nie trzeba jednorazowo wykładać dużej sumy, żeby zacząć korzystać z autobusu;
po zapłaceniu ostatniej raty można wykupić pojazd za ustaloną wcześniej kwotę.
Takie finansowanie jest więc bardzo korzystne dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają działalność lub nie mają zdolności kredytowej.
Finansowanie razem z zakupem
Obecnie na rynku działa wiele firm, które sprzedają autobusy nowe lub używane. Niektóre z nich, np. Firma Handlowo-Usługowa Erika, współpracują z różnymi przedsiębiorstwami leasingowymi. Dzięki temu mogą zaoferować klientom metody finansowania dostosowane do ich możliwości i potrzeb. Warto korzystać z usług takich firm zwłaszcza w przypadku zakupu autobusów używanych, np. importowanych z Niemiec. Zanim trafią do sprzedaży, przechodzą dokładne badania pod kątem stanu technicznego. Są więc w pełni bezpieczne i w 100% sprawne. Na życzenie klientów mogą też zostać dostosowane do ich oczekiwań. Firma Erika oferuje usługi blacharskie, tapicerskie, lakiernicze. Co więcej, pomaga w załatwianiu formalności, pośrednicząc w ewentualnym uzyskaniu odpowiednich certyfikatów i zaświadczeń.
Zakup autobusu, zwłaszcza używanego, wiąże się z niemałym ryzykiem. Chcąc całkowicie go uniknąć, najlepiej zdać się na doświadczoną firmę, która uczciwie sprawdza pojazd. Ważne jest też, żeby zapewniała kompleksową obsługę, oferując różne, dogodne sposoby finansowania. Dzięki temu można zyskać pewność, że zakupiony autobus okaże się dobrą inwestycją.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana