Jak wymienić toner w drukarce? Krótki poradnik
Jeśli korzystamy z drukarki laserowej, prędzej czy później będziemy musieli wymienić toner. A ponieważ nie jest to czynność wyjątkowo skomplikowana, możemy dokonać tego samodzielnie, oszczędzając dzięki temu pewną sumę pieniędzy. W tym artykule krok po kroku omówimy proces takiej wymiany, a także podpowiemy kiedy lepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego serwisu.
Wybór właściwego tonera
Zanim przejdziemy do wymiany, należy kupić odpowiedni toner. Nie każdy będzie bowiem działał z naszą drukarką, a nawet wśród tych kompatybilnych zdarzają się produkty niewarte zainteresowania. By tego dokonać, musimy ustalić model naszego urządzenia. Najprościej odszukać go na obudowie drukarki, a jeśli go tam nie ma, zajrzyjmy do menu ekranowego lub na pierwsze strony instrukcji. Gdy już posiadamy tę informację, wpiszmy ją do internetowej wyszukiwarki z dopiskiem „toner”. Zauważymy wówczas odnośniki do sklepów internetowych, w których otrzymamy odpowiedni produkt. Ponieważ znajdziemy tam zarówno tonery wysokiej klasy jak i kiepskie zamienniki, przed zakupem warto zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Jeśli chcemy mieć pewność co do jakości tonera, dokonujmy zakupu jedynie w profesjonalnych sklepach ze sprzętem drukującym. Miejsca te, na przykład Kopier Technik, dbają o zadowolenie oraz zaufanie klientów, dlatego oferują wyłącznie sprawdzone rozwiązania.
Wymiana tonera
Należy tu zauważyć, że stopień skomplikowania omawianej operacji może się różnić w zależności od posiadanej drukarki. Jeśli więc nie jesteśmy pewni czy sobie z wymianą poradzimy, skorzystajmy z usług serwisu drukarek komputerowych Warszawa, by niczego nie uszkodzić. Gdy jednak postanowimy zrobić to samodzielnie, na początek odłączmy urządzenie od prądu. Następnie należy otworzyć panel urządzenia, umieszczony zwykle na górnej lub przedniej jego części. Znajdziemy tam przegrodę ze zużytym tonerem, który trzeba ostrożnie wyjąć, uważając, by nie zabrudzić dłoni oraz blatu. Kolejny krok to rozpakowanie zakupionego tonera i usunięcie wszelkich elementów zabezpieczających, a następnie umieszczenie go w uprzednio opróżnionej przegrodzie. Musimy zrobić to starannie, gdyż inaczej nie zamkniemy obudowy. W tym momencie wymiana dobiega końca, możemy więc podłączyć drukarkę i spróbować wydrukować dokument testowy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana