Mycie wodą zdemineralizowaną. Zalety rozwiązania
Utrzymanie czystości wysokich obiektów jest nie lada wyzwaniem. Do mycia elewacji, a przede wszystkim okien, potrzeba pracowników uprawiających zawodowo alpinizm przemysłowy. Jednak trudny dostęp do powierzchni to jedno, a wybór odpowiednich środków myjących to drugie. Do mycia okien w dużych budynkach i innych gładkich powierzchni używana jest woda zdemineralizowana. Jaki są jej zalety?
Dlaczego mycie wodą zdemineralizowaną jest takie efektywne?
Woda zdemineralizowana nie ma żadnych związków mineralnych, jest miękka i czysta. Najważniejsze jednak w tym jest, że szybko spływa z powierzchni, nie zostawiając żadnych smug. Woda taka nadaje się do mycia okien i przeszkleń bez użycia dodatkowych środków chemicznych. Jednak potrzebny jest do tego specjalny sprzęt w postaci delikatnych szczotek na kijach teleskopowych oraz padów do okien.
Okien i innych powierzchni mytych wodą zdemineralizowaną nie trzeba wycierać. Brud spływa z jej strumieniami, a po odparowaniu może być delikatnie zebrany. Woda nie pozostawia najmniejszego śladu. Ten rodzaj mycia jest niesamowicie szybki. Ma na to wpływ brak płukania i wycierania powierzchni, co w niektórych przypadkach byłoby kłopotliwe albo nawet niemożliwe.
Mycie okien w ten sposób uskuteczniają wyspecjalizowane firmy, takie jak Maj-Max, które zwykle zajmują się alpinizmem przemysłowym, chociaż to nie jest ich jedyny rodzaj działalności. Najczęściej można tam również wypożyczyć sprzęt do wszelkich prac na wysokościach, taki jak podnośniki koszowe, charakteryzujące się różnymi wymiarami.
Bezpieczeństwo mycia wodą zdemineralizowaną
Woda zdemineralizowana jest w pełni ekologiczna. Nie ma w niej żadnych związków chemicznych, które byłyby szkodliwe zarówno dla człowieka, jak i dla materiałów elewacyjnych i szyb. Przy dokładnym myciu nie dochodzi do najmniejszych uszkodzeń. Mytych szyb nie trzeba wycierać, a w razie konieczności można użyć delikatnych zbieraków do cieczy. Przy takich czynnościach struktura szkła pozostaje niezmieniona. To samo dotyczy wszelkich ocynkowanych powierzchni.
Jeśli chodzi o samą czynność mycia, to odbywa się ona za pomocą atestowanego sprzętu, takiego jak podnośniki koszowe, platformy czy specjalne rusztowania. Wszelkie działania tego typu przeprowadzane są zgodnie z zasadami pracy na wysokościach. Pracownik musi również mieć na sobie odzież ochronną i stosować niezbędne zabezpieczenia. Fakt, że czas czynności zredukowany jest do minimum, sprawia, że szanse na wypadek przy pracy znacząco maleją.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana