Zastosowanie bram segmentowych w obiektach przemysłowych
Bramy segmentowe to praktyczne i solidne rozwiązanie nie tylko w gospodarstwach domowych, ale przede wszystkim w zastosowaniach przemysłowych. Łatwe otwieranie czy wysoka szczelność to tylko niektóre z zalet tego typu rozwiązań. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w bramy segmentowe i w jakich dziedzinach przemysłu są wykorzystywane? Odpowiadamy w artykule.
Charakterystyka bram segmentowych
Skrzydła bram segmentowych (przemysłowych), jak wskazuje ich nazwa, wykonuje się z kilku paneli (segmentów) z blachy stalowej ocynkowanej ogniowo. Pozostałe elementy konstrukcyjne stanowią okucia, profile aluminiowe i uszczelki. Bardzo dobre właściwości izolacyjne uzyskuje się za sprawą wypełnienia paneli bezfreonową pianką poliuretanową. Natomiast zabezpieczenie przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym głównie warunków atmosferycznych – dzięki specjalnym farbom ochronnym i okleinom. Bramy segmentowe dostępne są na rynku w wielu wariantach prowadzeń. Swobodne otwieranie skrzydła ułatwiają sprężyny skrętne. Zaleca się, aby mechanizm prowadzenia był dostosowany do specyfiki miejsca użytkowania bramy. Profesjonalną pomoc w doborze bram segmentowych oferuje firma Bow-Max – kompleksowy dostawca rozwiązań z zakresu technik osłonowych z Zielonej Góry.
Zalety
Bramy przemysłowe wykonuje się z wysokiej jakości stali, przez co wyróżniają się dobrą odpornością na działanie czynników zewnętrznych czy na uszkodzenia mechaniczne. Cechą charakterystyczną jest również uszczelnienie na całym obwodzie oraz przy podłożu, co pozwala na zminimalizowanie strat ciepła w pomieszczeniach magazynowych i garażach. Do pozostałych zalet bram segmentowych można zaliczyć m.in.:
zabezpieczenia kształtowe chroniące przed przytrzaśnięciem palców,
możliwość wyboru wersji z otwarciem ręcznym lub automatycznym,
stosunkowo niewiele miejsca koniecznego do montażu mechanizmu prowadzenia.
Zastosowanie
Bramy segmentowe ze względu na swoją budowę i funkcjonalność, wykorzystywane są przede wszystkim w szeroko pojętym przemyśle. Znajdują swoje zastosowanie m.in. w takich obiektach, jak:
hale produkcyjne,
zakłady przemysłowe,
magazyny,
warsztaty samochodowe i myjnie,
remizy strażackie.
Dzięki doskonałej izolacyjności termicznej bramy segmentowe są też często wybierane do garaży przydomowych oraz podziemnych w budynkach wielorodzinnych np. w blokach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana