Etapy budowy hali przemysłowej
Hala przemysłowa to nowoczesna konstrukcja wykonana z wysokojakościowej stali. Jest lekka i odporna na duże obciążenia a jej formę można ściśle dopasować do potrzeb inwestora, dlatego na taką postać budowli coraz chętniej decydują się zakłady produkcyjne, warsztaty i magazyny. W jaki zatem sposób powstają przemysłowe hale ze stali?
Projekt hali przemysłowej
Posiadając uzbrojoną działkę z dostępem do infrastruktury, można zacząć planować inwestycję. Pierwszym krokiem jest dopięcie niezbędnych formalności i uzyskanie pozwolenia na budowę. Projekt budowlany tworzony jest w oparciu o decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz decyzję środowiskową. Na tym etapie określona zostaje powierzchnia i przeznaczenie budynku oraz sposób zasilania w wodę i metoda odprowadzania ścieków. Istotne kwestie, których nie można pominąć to podpięcie budowli to sieci energetycznej i określenie sposobu ogrzewania. Przy tworzeniu projektu uwzględniane są także przepisy przeciwpożarowe. Po złożeniu wniosku o pozwolenie na budowę i zakończeniu etapu formalności należy znaleźć ekipę, która wykona prace budowlane.
Halę przemysłową ze stalowych elementów konstrukcyjnych wznoszą wyspecjalizowane w tej dziedzinie firmy. Fachowe doradztwo, korzystne ceny i szybki montaż oferuje firma BIG-HAL z Tomaszowa Mazowieckiego, która świadczy usługi także na terenie całego kraju.
Montaż hali przemysłowej
Etap prac budowlanych rozpoczyna się od wykonania fundamentów, na których będą osadzane poszczególne elementy konstrukcyjne. Wcześniej zostają sprefabrykowane wszystkie fragmenty konstrukcji, które składane są w całość na placu budowy. Aby stalowe elementy spełniały wymagania nrom bezpieczeństwa, powinny zostać poddane cynkowaniu ogniowemu, co zapewnia optymalną ochronę przed korozją. Z kolei poszycia hal przemysłowych muszą być szczelne i odporne na działanie warunków atmosferycznych.
W środku gotowej hali utwardza się i betonuje posadzki oraz wykonuje wszystkie niezbędne instalacje. Po zakończeniu robot budowlanych hala może zostać oddana do użytku, ale najpierw inwestor powinien złożyć wniosek o pozwolenie na użytkowanie w urzędzie. Na końcu odbywa się kontrola budynku, która decyduje o możliwości korzystania z obiektu.
Etap prac budowlanych realizowany jest w krótkim czasie. Hale przemysłowe powstające ze stalowych konstrukcji mogą być gotowe do użytku zdecydowanie szybciej niż hale budowane metoda tradycyjną. Co więcej, istnieje możliwość ich szybkiej rozbudowy lub przebudowy, jeśli tego będą wymagać wdrożone procesy produkcyjne.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana