Serwis baterii kuchennych i łazienkowych. Kiedy wezwać fachowca?
Baterie, zwłaszcza kuchenne, są jednym z domowych sprzętów używanych najczęściej. Kran w kuchni czy łazience odkręcasz przecież co najmniej kilkanaście razy dziennie. Nic więc dziwnego, że nawet baterie wysokiej jakości ulegają czasem mniejszym lub większym awariom. Z niektórymi uporasz się samodzielnie, inne będą jednak wymagały pomocy fachowca.
Najczęstsze awarie baterii w kuchni i łazience
Uporczywy odgłos kapania dochodzący z łazienki lub kuchni to niewątpliwy znak, że coś niedobrego dzieje się z baterią. Do najczęstszych przyczyn awarii zaliczamy zużycie elementów takich jak uszczelki, wylewki, głowice baterii czy napowietrzacze. Źródłem problemów bywają także osadzające się na nich zanieczyszczenia. Wielu usterek możesz uniknąć, regularnie kontrolując stan baterii i konserwując ją. Nieprawidłowości typu wycieki, nierównomierny strumień wody, skrzypienie czy niepełny zakres ruchu uchwytu mówią o tym, że czas przystąpić do naprawy lub skorzystać z serwisu pogwarancyjnego.
Jakie usterki baterii możesz naprawić samodzielnie?
Jeśli masz zacięcie do majsterkowania, bez problemu poradzisz sobie z wymianą części w baterii lub najprostszymi naprawami. Najpierw musisz jednak prawidłowo zdiagnozować przyczynę awarii, w czym pomoże rozkręcenie baterii na części pierwsze i dokładne oględziny. Samodzielnie możesz wymienić uszczelki, głowicę, oczyścić wkład siatkowy aeratora. Pamiętaj tylko, aby przed rozpoczęciem pracy zakręcić dopływ wody, zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia, czyli klucz płaski, nastawny i imbusowy oraz kupić pasujące części zamienne, najlepiej z oferty producenta Twojej baterii.
Kiedy trzeba skorzystać z pomocy profesjonalisty?
Baterie renomowanych producentów, jakie znajdziesz między innymi w ofercie firmy Kuchinox Polska, specjalizującej się w armaturze kuchennej i łazienkowej, są objęte kilkuletnią gwarancją. W czasie jej trwania wszelkie usterki zostaną bezpłatnie usunięte przez fachowy serwis. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z usług serwisanta również po upływie gwarancji, oczywiście za odpowiednią opłatą. W wielu wypadkach będzie to rozwiązanie korzystniejsze finansowo niż zakup nowej baterii. Wezwij fachowca, gdy nie czujesz się na siłach, aby własnoręcznie naprawić kran lub jeśli znane Ci metody zawiodły i mimo wymiany części bateria nadal nie działa tak, jak powinna.
Pomoc profesjonalisty będzie konieczna w przypadku niesprawnych podłączeń do instalacji, awarii starszych modeli baterii i trudności z ustaleniem przyczyny problemu. Przy okazji naprawy specjalista może gruntownie oczyścić i zakonserwować baterię oraz poddać ją przeglądowi, aby uniknąć kolejnych uszkodzeń w przyszłości.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana