Najważniejsze etapy budowy hal przemysłowych
Budowa hal przemysłowych uwzględnia kilka etapów. Każdy z nich jest równie ważny i ma wpływ na funkcjonalność oraz bezpieczeństwo korzystania z obiektu. Obecnie większość hal przemysłowych to lekkie konstrukcje stalowe, które powstają z gotowych elementów, dzięki czemu proces ich budowy przebiega w niemal ekspresowym tempie. Poznaj najważniejsze etapy budowy hal przemysłowych.
Od projektu do realizacji…
Hala przemysłowa nie może powstać bez odpowiedniego projektu. Uwzględnia on zarówno parametry techniczne obiektu, jak i szczegóły dotyczące jego posadowienia w terenie przeznaczonym pod budowę. Pierwszym z ważnych etapów budowy obiektów przemysłowych, jest odpowiednie przygotowanie terenu. Ten etap budowy hal przemysłowych może uwzględniać wykonanie różnych robót ziemnych, co ma związek ze specyfiką działki budowlanej. Zanim zostaną wykonane fundamenty, konieczne może być m.in.:
- wyburzenie istniejących budynków lub ich ruin,
- wyrównanie terenu,
- utwardzenie terenu,
- wykonanie dróg dojazdowych,
- wykonanie nasypów.
Gdy teren zostanie właściwie przygotowany, rozpoczyna się kolejny etap budowy hal przemysłowych, który uwzględnia wykonanie wykopów pod fundamenty. Wszystkie roboty ziemne wymagają zastosowania odpowiednio dobranego sprzętu, dzięki któremu mogą nie tylko przebiegać sprawnie, ale także w profesjonalny sposób. Wykonywaniem robót ziemnych oraz innych prac na etapie budowy hal produkcyjnych i przemysłowych zajmuje się m.in. firma Artimex, która dysponuje własnym sprzętem, a także wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas wielu zrealizowanych projektów.
Etapy wznoszenia hal przemysłowych
Przygotowanie terenu budowy oraz wykonanie fundamentów to pierwsze z ważnych etapów wznoszenia hal przemysłowych. Kolejnym jest montaż elementów konstrukcji stalowej, który także wymaga zastosowania ciężkiego sprzętu. Ustawienie szkieletu hali przemysłowej to półmetek niezbędnych do wykonania prac. Następne etapy to wykończenie hali oraz uprzątnięcie i zagospodarowanie terenu wokół obiektu.
Wszystkie prace, dzięki którym w krótkim czasie może powstać hala przemysłowa, wymagają zastosowania profesjonalnego sprzętu. Służy on w celu przygotowania terenu, transportu materiałów i elementów konstrukcji, a także montażu hali i późniejszego zagospodarowania przylegających do niej terenów, jak również wykonania niezbędnych dróg dojazdowych. Na placu budowy hali przemysłowej na pierwszy plan wysuwają się różnego rodzaju roboty ziemne, dzięki którym konstrukcja stalowa może zostać posadowiona na właściwie przygotowanym podłożu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana